Miben tudok segíteni Önnek?

pszichológus Székesfehérvár

Magánpraxis

Magánpraxisomban leggyakrabban az alábbi esetekben nyújthatok Önnek segítséget:

pszichológus Székesfehérvár

Tréning, coaching

A tréningjeim elsősorban a vezetésre, speciális beosztású emberekre és gyakran speciális célokra irányultak.
Többek között az alábbi esetekben nyújthatok Önnek segítséget:

Az ismeretek átadásának hatékonysága bizonyos esetekben megköveteli (téma, létszámfüggő) a két tréner alkalmazását. A segéd trénerek is kizárólag pszichológusi és tréneri végzettséggel rendelkeznek. Ez a saját véleményem, de fontosnak tartom a pszichológusi végzettséget a tréneri mellet, mert a csoportdinamika helyes lekövetése és kielégítő megoldása (se nem túl mély, se nem túl felszínes) megköveteli a pszichológusi tudást és tapasztalatot. Ellenkező esetben a tréning felszínes- unalmas, hatástalan, vagy kontrollálatlanul mély, sebeket okozó, problémákat felszínre hozó, de megoldást arra nem kínáló lesz. Természetesen a felesleges pszichologizálást kerüljük és nem tévesztjük össze a tréninget a terápiás csoporttal.

pszichológus Székesfehérvár

Autogén tréning (relaxáció)

Pár szót a relaxációról, hivatalos nevén Autogén Tréningről. (továbbiakban AT.)

A relaxáció fogalma 800 éves múltra tekint vissza. A francia nyelvből ered, (relaxation) azt jelenti elengedni a rabot. Testünket, lelkünket is „rabságban” tarthatja a szorongás, félelem, stressz által kiváltott belső feszültség, a rossz, káros gondolatok özöne.

Az AT újabb kifejezés, egy Schultz nevű orvos alkotta meg pár évtizede, és ő rendszerezte, írta le a jelenleg is használt formában a gyakorlatokat. Ezek önállóan és tréningszerűen elvégzendő gyakorlatok (kizárólag a technikában jártas pszichológus szakember vezetésével).

Mire jó?

Stresszoldás, harmonikusabb testi- lelki működés elérése, szorongásoldás, önismeret fejlesztés, koncentráció, teljesítmény (fizikai is) növekedés, felfrissülés, erősebb, ellenállóbb immunrendszer, fizikum, személyiség, egyéni speciális célok elérése pl. vizsga, tanulási teljesítmény javítása..

Milyen állapot a relaxált állapot?

Módosult, de (félig-meddig) éber tudatállapot. A figyelem beszűkül, befelé orientálódik. Kicsit regresszív (gyermeki) állapot is, fogékonyak vagyunk ilyenkor az érzelmekre, zenére, önmagunkra. Van némi köze a hipnotikus állapothoz is (önhipnózis).

Mikor nem javasolt a relaxáció?

Schizofrénia, súlyos, a jelenben aktiválódott depresszió, kényszer betegség, szociopátia, hipochondria, szívbetegség (ezekben a betegségekben csak súlyos esetekben nem ajánlott).

Elfoglaltság:

  • Önállóan, napi rendszerességgel végzendő otthoni gyakorlás. Időtartama: 3 x 5 perc / nap
  • Heti kb. 1 óra csoportfoglalkozás (ha nem egyénibe jár). Ilyenkor lépünk tovább, veszünk új gyakorlatokat, beszéljük meg a gyakorlás során felmerülő elakadásokat, problémákat.
  • Összesen kb. 10-12 hét
  • A csoportfoglalkozások ideje: megbeszélés tárgya, heti egy alkalom

Ismerje meg önmagát!

Ez az előfeltétele annak, hogy változtatni tudjon önmagán és így változni fog a sorsa is.
Van egy másik út: fogadd el önmagad, így el tudod fogadni a sorsod is. De működhet ez a két út együtt is, csak bátorság, kíváncsiság, a felfedezők kíváncsisága kell hozzá. És próbálkozás - nem elméletben, könyvekből, hanem a gyakorlatban.

"Táncolni kell, uram. A zene majd csak megjön valahonnan."
(Zorba, a görög).